Życzymy uśmiechniętych, bezpiecznych i słonecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Etyka

Zajęcia etyki odbywają się raz w tygodniu w wymiarze jednej godziny lekcyjnej (45 minut). Skierowane są do wszystkich chętnych uczniów (niezależnie od tego, czy uczęszczają również na lekcje religii) i realizowane są w trzech grupach wiekowych - klas I-III, klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Zarówno deklarację udziału, jak i rezygnację z zajęć można złożyć w dowolnym momencie roku szkolnego. Podczas zajęć uczniowie realizują założenia Podstawy Programowej Kształcenia Ogólnego - Etyka zgodnie z wybranymi przez nauczycieli programem "Ludzkie ścieżki. Kompleksowy program nauczania etyki na II, III i IV poziomie edukacyjnym autorstwa Anny Ziemskiej, Łukasza Malinowskiego" – program nagrodzony w konkursie na opracowanie programów nauczania do nowej podstawy programowej, organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie w ramach projektu „Wdrażanie podstawy programowej kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół ze szczególnym uwzględnieniem II i IV etapu edukacyjnego”.

Podczas zajęć uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętność dyskutowania, wyrażania swoich uczuć, myśli i poglądów, a także twórczo pracować w oparciu o różnorodne teksty kultury. Zajęcia podlegają szkolnej ocenie, ale nie mają wpływu na promocję do klasy programowo wyższej, ani też na ukończenie szkoły.

W klasach młodszych zajęcia prowadzi mgr Dorota Frąszczak, a w klasach starszych mgr Anna Pawlicka.

Etyka klasy I-III

wtorek 8:00-8:45