Zapraszamy przyszłych zerówkowiczów i pierwszoklasistów - rekrutacja trwa!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Nasza szkoła

"Trzynastka" należy do najstarszych szkół gdyńskich. Usytuowana jest w Małym Kacku, który przez Stefana Żeromskiego został określony jako "cicha dolina", przez którą przepływa Kaczy strumień i gdzie słychać "daleki odgłos morza" [Stefan Żeromski, Wiatr od morza, Warszawa 1961, s. 108].

Choć od napisania tych słów minęło wiele lat, Mały Kack nadal jest zieloną i pełną uroku enklawą, a szkoła mocno wrosła w krajobraz dzielnicy. Nasza szkoła ma długie i dobre tradycje, przez ponad 70 lat swojego istnienia nawiązała przyjazne stosunki z lokalną społecznością.

Do Szkoły Podstawowej Nr 13 uczęszcza 300 uczniów, których naucza grono 40 nauczycieli. W pracy wychowawczo–oświatowej kierujemy się wskazaniami naszego patrona, Lucjana Cylkowskiego, dla którego odwaga, patriotyzm, szacunek i tolerancja były celami nadrzędnymi.

Oferujemy wysoką jakość kształcenia, indywidualne podejście do każdego ucznia, autorskie programy nauczania, bezpieczeństwo i profesjonalizm. Nasi uczniowie z powodzeniem biorą udział w konkursach na szczeblu szkoły, miasta i województwa. Od wielu lat wcielamy w życie ideę integracji, tzn. w mało licznych klasach obok dzieci zdrowych uczą się dzieci niepełnosprawne. Oddziały integracyjne istnieją na wszystkich poziomach kształcenia.

 

W naszej szkole uczeń:

  • rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia,
  • osiąga wysokie wyniki nauczania,
  • już od klasy „OP” uczy się języka angielskiego,
  • uwrażliwia się na potrzeby i możliwości uczniów niepełnosprawnych,
  • czuje się zrozumiany, akceptowany i bezpieczny,
  • jest objęty opieką specjalistów tj. pedagoga szkolnego, logopedy, pielęgniarki, nauczycieli terapii pedagogicznej, nauczyciela gimnastyki korekcyjnej,
  • zje smaczny obiad w stołówce szkolnej,
  • uczęszcza na basen w ramach zajęć wychowania fizycznego (kl. 4 - 6).
Data dodania: 2020-10-27 22:26:24
Data edycji: 2021-04-27 17:26:10
Ilość wyświetleń: 3906
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej