Wielki Maraton Czytelniczy

Od października 2020 r. do kwietnia 2021 r. chętni uczniowie z klas 1 - 6 brali udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych i średnich ze specjalnym udziałem szkół polskich w Wielkiej Brytanii. Tegoroczne etap Wielkiego Maratonu Czytelniczego odbywał się pod hasłem "Spotkacie nowych przyjaciół" (klasy 1 - 3) i " Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" (klasy 4 - 6).

31 osób ( 5 z kl. 2A , 7 z 2B , 7 z 3A , 3 z 4a, 2 z 5b, 1 z  6a, 4 z  6b i 2 z  6c)  co miesiąc zmagało się z  z pytaniami dotyczącymi znajomości określonego utworu literackiego spoza kanonu lektur szkolnych. Część testów - ze względu na naukę zdalną - została przeprowadzona w formie online (za pośrednictwem aplikacji Forms).

Celem konkursu było:

• popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży (beletrystyka, biografia, literatura popularno-naukowa),
  • rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
  • budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów wskazanych do lektury.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom WMC za ciężką pracę i wytrwałość! Cieszymy się, że możemy współpracować z tak ambitnymi dziećmi i młodzieżą!

D.F i H.C
Data dodania: 2021-04-16 11:14:53