Umowa pedagogiczna #ErasmusPlus - Przedszkole Francuskie - Ecolematernelle

W środę 19 kwietnia o godzinie 9:30 nasza francuska szkoła podstawowa i przedszkole w Gdyni miała zaszczyt przyjąć delegację 4 dyrektorów szkół z #académiedepoitiers, w ramach umowy pedagogicznej #ErasmusPlus na temat metod zarządzania w szkołach polskich .
Celem tej wizyty było lepsze zrozumienie struktury i organizacji polskiego systemu edukacyjnego, który jest uznawany za jeden z najwydajniejszych według wyników najnowszych międzynarodowych badań. Dyrektorzy mieli okazję obserwować praktyki oceniania stosowane w naszej szkole, jak również kolejne reformy, które przyczyniły się do sukcesu systemu edukacyjnego francusko-polskiego.
Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami z tą delegacją i mamy nadzieję, że to spotkanie przyniesie korzyści ich własnej praktyce zawodowej.

Chcielibyśmy wyrazić nasze szczere podziękowania dla Marie S-Pradier SOTA-PARDIER Marie, CHASSAING Marie Pierre, DUBOIS Sabrina i SALAGNAD Fabienne za ich wizytę i zainteresowanie naszą szkołą.
Ponadto, chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność ? dla dyrektora Szkoła Podstawowa nr 13 w Gdyni, Jolanty Matulewicz, jak również dla całego jej zespołu pedagogicznego i uczniów polskiej i  francuskiej szkoły za ciepłe przyjęcie i dostępność podczas całej wizyty.

Współpraca i wymiana wiedzy były wzajemnie korzystne i jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy razem pracować w ramach tego projektu Erasmus+. Mamy nadzieję, że to spotkanie nie będzie ostatnie i że będziemy mogli kontynuować wymianę i uczyć się od siebie nawzajem w przyszłości. Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie Ambassade de France en Pologne.

Żródło (tekst i zdjęcia) : https://www.facebook.com/EcolematernelleTrojmiasto/?locale=pl_PL

Data dodania: 2023-04-27 07:51:59
Data edycji: 2023-04-27 07:54:57