Szkolne swięto demokracji

17 września 2021 r., mimo smutnej rocznicy w historii naszego państwa, w naszej szkole świętowaliśmy. Podwójne święto demokracji było możliwe dzięki odbywającym się jednocześnie szkolnym wyborom na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz referendum uczniowskiemu.

Nową Przewodniczącą została Karolina Mielewczyk z klasy 8b, która już w pierwszej turze otrzymała ponad 54% wszystkich głosów.

Uczniowie rozstrzygający w referendum kwestię szkolnych dzwonków zdecydowaną większością uznali, że dzwonki w naszej szkole pozostają w takiej formie jak dotychczas. Za takim rozwiązaniem głosowało ponad 77%  biorących udział w referendum.

Dziękujemy wszystkim uczniom klas 4-8 za udział w wyborach i referendum, a w szczególności członkom Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy czuwali nad wyborami jako członkowie Komisji Wyborczej.

Pamiętajmy jednocześnie, że 17 września to ważna data w polskiej historii XX wieku, o której warto pamiętać, wspominając bohaterskich żołnierzy II Rzeczypospolitej.

Data dodania: 2021-09-20 17:55:10
Data edycji: 2021-09-20 17:58:09