Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu, to radosne święto obchodzone w każdy pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face” ?, stworzonej w 1963 roku. W tym roku radośnie zagościł również w progi naszej szkoły. Nasi uczniowie (pod uśmiechniętym okiem dorosłego) uczcili go na wiele radosnych sposobów: wywiesili własnoręcznie przygotowane radosne żółte buźki, wyeksponowali samodzielnie przygotowane radosne cytaty powiązane z uśmiechem, przedstawili wesołe żarty a także wesoło i radośnie bawili się przy równie wesołej i radosnej muzyce podczas muzycznych przerw, czego najlepszym dowodem są ich radośnie i wesoło uśmiechnięte minki.

P.S. Pewnie polonista, by zganił za liczne powtórzenia: wesoły, radosny, uśmiechnięty, ale sądzę, że ze względu na wyjątkową okazję, przymknie na to wesołe ?oko. Do następnej równie radosnej, uśmiechniętej i wesołej okazji! ???

Data dodania: 2023-10-11 20:57:40
Data edycji: 2023-10-11 21:14:46