Poniedziałek, 11 grudnia ZEBRANIA Z RODZICAMI: godzina 16:30 klasy I-III, godzina 17:30 premiera szkolnych jasełek, godzina 18:00 klasy IV-VIII. W tym dniu zapraszamy również na tradycyjny kiermasz świąteczny. Do zobaczenia!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Podkreślenie linków
Reset

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Związku z tym wydarzeniem klasy 8 wzięły udział w warsztatach poświęconych tematyce depresji. Zajęcia poprowadziła pani Magdalena Formella-Rusek.

Celem warsztatów było:

- uwrażliwienie uczniów (uposażenie ich w kompetencje społeczne, aby dostrzegali osoby chore na depresję),

- wspieranie osób potrzebujących pomocy,

- poznanie sposobów leczenia depresji,

- uświadomienie konsekwencji nieleczonej depresji,

- informowanie o zachowaniach wspierających i szkodzących w kontaktach z osobami chorymi na depresję,

Na koniec zajęć uczniowie stworzyli chmury tagów i plakaty, które zawierają "słowa mosty", czyli komunikaty/słowa, które budują relacje z drugim człowiekiem, oraz "słowa mury", które odgradzają nas od innych osób, które powodują, że nie jesteśmy w relacji z innymi. Uczniowie pozyskali wiedzę, jak rozmawiać z osobami dotkniętymi depresją.

Data dodania: 2021-03-15 18:03:24
Data edycji: 2021-03-15 18:27:11