Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Lucjana Cylkowskiego w Gdyni Zapraszamy przyszłych zerówkowiczów i pierwszoklasistów - rekrutacja trwa!

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodziliÅ›my w naszej szkole Ogólnopolski DzieÅ„ Walki z DepresjÄ…. ZwiÄ…zku z tym wydarzeniem klasy 8 wzięły udziaÅ‚ w warsztatach poÅ›wiÄ™conych tematyce depresji. ZajÄ™cia poprowadziÅ‚a pani Magdalena Formella-Rusek.

Celem warsztatów byÅ‚o:

- uwrażliwienie uczniów (uposażenie ich w kompetencje spoÅ‚eczne, aby dostrzegali osoby chore na depresjÄ™),

- wspieranie osób potrzebujÄ…cych pomocy,

- poznanie sposobów leczenia depresji,

- uświadomienie konsekwencji nieleczonej depresji,

- informowanie o zachowaniach wspierajÄ…cych i szkodzÄ…cych w kontaktach z osobami chorymi na depresjÄ™,

Na koniec zajęć uczniowie stworzyli chmury tagów i plakaty, które zawierajÄ… "sÅ‚owa mosty", czyli komunikaty/sÅ‚owa, które budujÄ… relacje z drugim czÅ‚owiekiem, oraz "sÅ‚owa mury", które odgradzajÄ… nas od innych osób, które powodujÄ…, że nie jesteÅ›my w relacji z innymi. Uczniowie pozyskali wiedzÄ™, jak rozmawiać z osobami dotkniÄ™tymi depresjÄ….

Data dodania: 2021-03-15 18:03:24
Data edycji: 2021-03-15 18:27:11