„Odprowadzam Sam”

W tym roku nasza Szkoła poraz kolejny bierze udziawł w Kampanii Odprowadzam Sam. Kampania ta skierowana jest do przedszkolaków w wieku od 4 do 7 lat, ich rodziców oraz nauczycieli. Ma zachęcać dzieci i ich opiekunów do korzystania z ekologicznych środków transportu w drodze do przedszkola . W jej ramach najmłodsi gdynianie starają się docierać do przedszkola rowerem, hulajnogą, komunikacją miejską lub pieszo ?

Na czym polega akcja? Przedszkola objęte kampanią otrzymają kolorowe plakaty-drzewka wraz z naklejkami. Za każdy dzień, kiedy dziecko przyjdzie do przedszkola (bądź przyjedzie wraz z rodzicem środkiem transportu publicznego, na rowerze, deskorolce lub hulajnodze), otrzyma od wychowawcy naklejkę i przyklei ją na plakacie. W ramach kampanii jej uczestnicy mają również do rozwiązania różnego rodzaju zadania. Grupa, która prześle zdjęcia lub prezentacje z przebiegu kampanii oraz zdjęcia wyklejonych drzewek na plakacie, uczestniczy w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Na koniec akcji placówki edukacyjne otrzymują dodatkowo sadzonki drzewek, które zostają zasadzone na ich terenie. Dzieci mogą samodzielnie je pielęgnować. Wszystkie zgłoszone przedszkola otrzymują również materiały edukacyjne, certyfikaty oraz upominki dla swoich wychowanków.

Zaczynamy 6 kwietnia (środa)

Kampania trwa do końca maja

Data dodania: 2022-04-05 15:45:11
Data edycji: 2022-04-05 15:45:47