Życzymy uśmiechniętych, bezpiecznych i słonecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

''Mój ulubiony ekosystem'' - termin składania prac do 7 czerwca!

PRZYPOMINAMY - TERMIN SKŁADANIA PRAC DO 7 CZERWCA!

UWAGA! UWAGA! Mały Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs „Mój ulubiony ekosystem”.

Przypominamy, że EKOSYSTEM to pewien zamknięty, wyróżniający się swoimi odrębnymi cechami wycinek przyrody, przestrzeń, w której rosną określone rośliny i żyją charakterystyczne zwierzęta. Na świecie istnieje mnóstwo fantastycznych i ciekawych ekosystemów – lasy, pustynie, morza, oceany, rzeki, jeziora, łąki, pola, góry, dżungle, a nawet nasze przydomowe ogródki. Każde z tych miejsc to właśnie ekosystem.

Celem konkursu jest stworzenie przestrzennej makiety takiego właśnie ulubionego ekosystemu. Ważne, aby wasza praca była nie tylko ładna i ciekawa, ale by przekazywała informacje, co charakterystycznego możemy w wybranym przez was ekosystemie spotkać – jakie zwierzęta tam żyją, jakie rośliny rosną, jaki jest klimat i inne specyficzne cechy.

Materiały, technika i format pracy są dowolne. Prace należy oddać do piątku 7 czerwca bezpośrednio do pani Angeliki Badorek lub pani Doroty Frąszczak, albo za pośrednictwem waszego wychowawcy klasy. Jeśli lubisz tworzyć prace plastyczne i techniczne, jeśli kochasz przyrodę – zwierzęta i rośliny, jeśli masz swoje ulubione miejsce na Ziemi – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zachęcamy do udziału! Na zwycięzców czekają też ciekawe nagrody!

Konkurs został wymyślony i zroganizowany przez uczniów Małego Samorządu Uczniowskiego, a plakaty promocyjne stworzyli uczniowie klasy IIIC - dziękujemy!

Data dodania: 2024-06-02 19:15:42
Data edycji: 2024-06-02 19:16:00