Informacje na temat REKRUTACJI znajdziecie Państwo w zakładce "Rodzic" lub "Na skróty". Zapraszamy również na wirtualny spacer po szkole

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Integracja

INTEGRACJA czyli "zespolenie się, scalenie, tworzenie całości z części", maksymalne włączenie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do szkół umożliwiących im dorastanie i naukę w gronie zdrowych rówieśników. W nauczaniu integracyjnym koncentrujemy się na dziecku, jego możliwościach, uzdolnieniach i zainteresowaniach.
TROCHĘ HISTORIIKlasy integracyjne są w naszej szkole od 2001 roku. Obecnie mamy cztery klasy integracyjne na czterech poziomach edukacyjnych, uczą się w nich dzieci z różnymi dysfunkcjami.

NAUKA W KLASIE INTEGRACYJNEJKlasy liczą do 20 osób, w tym 3-5 uczniów z orzeczeniami z poradni. Tworzenie klas ma na celu umożliwienie wspólnej nauki wszystkich dzieciom.Integracja to szansa na nauczanie w warunkach sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi osobowości dziecka. Aktywność dzieci zdrowych, ich żywiołowość mobilizuje dzieci niepełnosprawne do pracy na lekcji, zaś uczniowie pełnosprawni uczą się szacunku, tolerancji i empatii.Podstawowa zasada obowiązująca w klasie i integracyjnej - każdy uczeń ma takie same prawa i obowiązki, ale każdy postrzegany jest jako indywidualna osoba z określonymi możliwościami psychofizycznymi.
 
Klasa Wychowawca Nauczyciel wspomagający
4a mgr Anna Żebrowska mgr Iwona Fryca
6c mgr Anna Piskulska mgr Julita Frączyk
8b mgr Anna Pawlicka mgr Angelika Borzym

 

Data dodania: 2020-10-27 22:19:13
Data edycji: 2020-10-28 18:55:15
Ilość wyświetleń: 571

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook