Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Integracja

INTEGRACJA czyli "zespolenie się, scalenie, tworzenie całości z części", maksymalne włączenie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do szkół umożliwiących im dorastanie i naukę w gronie zdrowych rówieśników. W nauczaniu integracyjnym koncentrujemy się na dziecku, jego możliwościach, uzdolnieniach i zainteresowaniach.
TROCHĘ HISTORIIKlasy integracyjne są w naszej szkole od 2001 roku. Obecnie mamy cztery klasy integracyjne na czterech poziomach edukacyjnych, uczą się w nich dzieci z różnymi dysfunkcjami.

NAUKA W KLASIE INTEGRACYJNEJKlasy liczą do 20 osób, w tym 3-5 uczniów z orzeczeniami z poradni. Tworzenie klas ma na celu umożliwienie wspólnej nauki wszystkich dzieciom.Integracja to szansa na nauczanie w warunkach sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi osobowości dziecka. Aktywność dzieci zdrowych, ich żywiołowość mobilizuje dzieci niepełnosprawne do pracy na lekcji, zaś uczniowie pełnosprawni uczą się szacunku, tolerancji i empatii.Podstawowa zasada obowiązująca w klasie i integracyjnej - każdy uczeń ma takie same prawa i obowiązki, ale każdy postrzegany jest jako indywidualna osoba z określonymi możliwościami psychofizycznymi.
 
Klasa Wychowawca Nauczyciel wspomagający
1a mgr Marzena Kur mgr Angelika Borzym
1b mgr Kinga Tarasko- Dobbek mgr Aneta Barżykowska
5a mgr Anna Żebrowska mgr Iwona Fryca
7c mgr Anna Piskulska mgr Julita Frączyk

 

 

Data dodania: 2020-10-27 22:19:13
Data edycji: 2021-08-31 22:24:00
Ilość wyświetleń: 1421

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook