Jubileusz 85 - lecia Szkoły Podstawowej nr 13 (1936 - 2021 )

Integracja

INTEGRACJA czyli "zespolenie się, scalenie, tworzenie całości z części", maksymalne włączenie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do szkół umożliwiących im dorastanie i naukę w gronie zdrowych rówieśników. W nauczaniu integracyjnym koncentrujemy się na dziecku, jego możliwościach, uzdolnieniach i zainteresowaniach.
TROCHĘ HISTORIIKlasy integracyjne są w naszej szkole od 2001 roku. Obecnie mamy cztery klasy integracyjne na czterech poziomach edukacyjnych, uczą się w nich dzieci z różnymi dysfunkcjami.

NAUKA W KLASIE INTEGRACYJNEJKlasy liczą do 20 osób, w tym 3-5 uczniów z orzeczeniami z poradni. Tworzenie klas ma na celu umożliwienie wspólnej nauki wszystkich dzieciom.Integracja to szansa na nauczanie w warunkach sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi osobowości dziecka. Aktywność dzieci zdrowych, ich żywiołowość mobilizuje dzieci niepełnosprawne do pracy na lekcji, zaś uczniowie pełnosprawni uczą się szacunku, tolerancji i empatii.Podstawowa zasada obowiązująca w klasie i integracyjnej - każdy uczeń ma takie same prawa i obowiązki, ale każdy postrzegany jest jako indywidualna osoba z określonymi możliwościami psychofizycznymi.

Klasa Wychowawca Nauczyciel wspomagający
1a mgr Marzena Kur mgr Angelika Borzym