Czyste powietrze wokół nas - program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

„Czyste powietrze wokół nas”

W dniach 7.02- 11.02 dzieci z naszego odział przedszkolny we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni po raz kolejny przystąpił do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”.

W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których obserwowały źródła dymu, poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą ich rodzajów i przyczyn wydobywania się, zwiększyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów, dowiedziały się jak należy zachowywać się w zadymionych pomieszczeniach oraz jak sobie radzić, gdy inni palą papierosy.

Dzieci chętnie angażowały się w zajęcia oraz przeprowadzone doświadczenia. Efektem końcowym podsumowującym program było wykonanie dwóch plakatów „Proszę nie pal papierosów” oraz „Jedną Ziemię mamy i o powietrze dbamy”, które mają na celu uświadomienie jak szkodliwy wpływ ma  palenie papierosów oraz jak ważne jest dbanie o czyste powietrze wokół nas.

Data dodania: 2022-02-20 10:51:34
Data edycji: 2022-02-21 10:55:25