28 marca - 2 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna.

4b w Teatrrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni

23 marca klasa 4b wybrała się na wycieczkę do Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Po teatrze oprowadzała uczniów pani Sylwia, która zajmuje się w nim marketingiem, czyli dba o to, by widzowie polubili teatr muzyczny. Czwartoklasiści mieli okazję zobaczyć obiekt od środka, między innym zajrzeć pod scenę i zobaczyć mechanizm obrotowy. Poza tym odwiedzili charakteryzatornię, rekwizytornię, szwalnię, w której powstają szyte na miarę kostiumy, i garderobę. Dowiedzieli się też, na czym polega praca aktora, reżysera, inspicjenta, pracownika technicznego.

Wycieczka była niezwykle pouczająca. Kilka osób wyraźnie zafascynowało się pracą w teatrze. Pani Sylwia powiedziała im, że nawet dzieci w ich wieku mogą już występować w teatrze, bo działa w nim grupa wokalno-teatralna dla dzieci.

Wszystkich namawiamy do wizyty w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jednym z największych i najpiękniejszych obiektów tego rodzaju w Polsce.

Data dodania: 2022-03-25 18:42:44
Data edycji: 2022-03-25 18:53:53